Головна
Військовий збір: відповіді на найголовніші запитання
Статті
1ДФ

Податкова звітність ОПЗ
Скачати програму "Податкова звітність" 1.33 (Повна версія)
Оновлення ОПЗ версія 1.36.10 від 14.02.2017р.
Скачати інструкцію користувача ОПЗ
Як встановити ОПЗ
Як налаштувати профіль підприємства
Як налаштувати довідник  звітів
Як створити звіт
Як налаштувати  довідник контрагентів
Як зберегти звіт на флешку в форматі  xml


Як стати приватним підприємцем
Як зареєструватися підприємцем
Які документи потрібні для реєстрації приватним підприємцем
У яких випадках можуть відмовити в держреєстрації
Як заповнити реєстраційну картку
Які терміни державної реєстрації
Як стати платником податків

 Створюємо безкоштовно звіти ЄСВ з FreeZvit
Як встановити програму FreeZvit
Як оновити програму FreeZvit
Як налаштувати FreeZvit
Як створити звіт з ЄСВ в програмі FreeZvit
Актуальне оновлення FreeZvit

Єдиний податок
Хто може бути платниками єдиного податку першої - третьої груп
Як обрати або перейти на спрощену систему оподаткування
Ставки єдиного податку

ДПС  Захист звітності (АРХІВ)
Скачати ДПС Захист звітності 1.1.0.8
Скачати інструкцію ДПС Захист звітності
Як встановити ДПС Захист звітності
Як налаштувати профіль підприємства
Як встановити сертифікат АЦСК
Як підписати звіт з локального диска
Як укласти договір з Міністерством доходів
Як імпортувати звіт з опз
Як відправити звіт


M.E.DOC
Як відправити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за допомогою "M.E.Doc"

Електроний кабінет платника податків
Все про електроний кабінет платника податків
Інструкція по роботі з ситемою електроний кабінет платника податків

ПЗ «SONATA»
Як встановити ПЗ "СОНАТА"
Як налаштувати ПЗ "СОНАТА"
Імпорт даних в ПЗ "Соната" з інших програм
Додавання або заміна електроних цифрових ключів
Додавання або зміна електронної пошти


ПЗ «Єдине вікно подання електронної звітності»
Скачати інсталяцію ПЗ "Єдине вікно подання електронної звітності"
Оновлення EDZV 1.25.21 від 30.08.2017р.
Про "Єдине вікно подання електронної звітності
Порядок роботи з ПЗ
Як стати платником податків?

Реєстрація платником єдиного податку здійснюється шляхом внесення записів до Реєстру платників єдиного податку, який веде ГФС.

Постановка на облік як платника єдиного податку новостворених підприємців може бути здійснена протягом двох робочих днів з дати отримання органом ГФС від держреєстратора електронної заяви, виготовленого шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки ф. 10 на проведення держреєстрації підприємця.

Таким чином, починаючий підприємець може одночасно з іншими документами на реєстрацію підприємця подати держреєстратору .

При цьому в Єдиному держреєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців будуть міститися такі відомості про підприємця:

- дата подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування та дата направлення електронної копії такої заяви до органу ГФС, якщо воно подано як додаток до реєстраційної картки;

- податкова адреса суб'єкта господарювання;

- місце здійснення господарської діяльності;

- вибрана група платників єдиного податку;

- вибрані види діяльності згідно КВЕД ДК 009: 2010 (для платників єдиного податку першої та другої груп).

Якщо підприємець не подасть держреєстратору заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, це не означає, що він не зможе стати єдинником. У НК залишилася норма (п. 299.4 ст. 294), що дозволяє подавати заяву безпосередньо в ГФС. Причому заяву можна подати як особисто, так і в електронній формі (при наявності цифрового підпису) або поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Новостворений підприємець може стати платником єдиного податку першої або другої групи з 1-го числа місяця, наступного за місяцем реєстрації, якщо він подасть до органу ГФС заяву про застосування спрощеної системи до закінчення місяця, в якому відбулася реєстрація. Щоб з дня держреєстрації вважатися єдинником третьої групи, потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація.

Таким чином, якщо громадянин зареєструвався ФОП в липні, не подав держреєстратору заяву про застосування спрощеної системи, але хоче бути єдинником першої або другої групи, йому потрібно до кінця липня подати таку заяву до податкової інспекції за місцем проживання. У такому випадку єдинником він стане з 1 серпня.

Якщо ФОП хоче застосовувати третю групу єдиного податку, потрібно подати заяву протягом 10 днів з дня держреєстрації (а не з дня отримання виписки!). Единщиком він вважатиметься з дня держреєстрації.

Так, зареєстровано 17 липня ФОП повинен подати до податкової заяву на єдиний податок не пізніше 27 липня, щоб стати єдинником третьої групи з моменту реєстрації.

Якщо ж підприємець не встигне цього зробити в зазначені терміни, він втратить статус новоствореного ФОП і зможе стати єдинником тільки в загальному порядку - подавши заяву за 15 днів до початку кварталу, з якого буде застосовуватися спрощена система оподаткування. До цього він вважається применяющим загальну систему оподаткування.

Звернемо увагу, що ст. 298 НК дозволяє подавати заяву не тільки особисто, а й поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення або засобами електронного зв'язку з електронним цифровим підписом. Свідоцтв платників єдиного податку вже не видають.

Новоствореному єдиннику необхідно зареєструвати в податковій Книгу обліку доходів.

Якщо підприємець спочатку планує працювати по загальній системі оподаткування , ніяких заяв до податкової служби подавати не потрібно. Однак до моменту отримання доходів від підприємницької діяльності слід зареєструвати в податковій інспекції Книгу обліку доходів і витрат, в якій буде вестися облік результатів господарської діяльності. Якщо розрахунки будуть здійснюватися готівковими коштами, в податковій інспекції необхідно зареєструвати реєстратори розрахункових операцій.

Якщо підприємець хоче відразу стати платником податку на додану вартість, він також може при реєстрації як підприємця до заповненої реєстраційній картці ф. 10 докласти регистрационное заяву про добровільну реєстрацію як платника ПДВ . Відсканована копія такої заяви разом з відомостями з реєстраційної картки передається держреєстратором органу ГФС.

Відомості про дату подання реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію як платника ПДВ та датою напрямки електронної копії заяви до органу ГФС (якщо заяву подано як додаток до реєстраційної карті) будуть внесені до Єдиного держреєстру. Свідоцтв платників ПДВ вже не видають.


Яндекс.Метрика