Головна
Військовий збір: відповіді на найголовніші запитання
Статті
1ДФ

Податкова звітність ОПЗ
Скачати програму "Податкова звітність" 1.33 (Повна версія)
Оновлення ОПЗ версія 1.36.10 від 14.02.2017р.
Скачати інструкцію користувача ОПЗ
Як встановити ОПЗ
Як налаштувати профіль підприємства
Як налаштувати довідник  звітів
Як створити звіт
Як налаштувати  довідник контрагентів
Як зберегти звіт на флешку в форматі  xml


Як стати приватним підприємцем
Як зареєструватися підприємцем
Які документи потрібні для реєстрації приватним підприємцем
У яких випадках можуть відмовити в держреєстрації
Як заповнити реєстраційну картку
Які терміни державної реєстрації
Як стати платником податків

 Створюємо безкоштовно звіти ЄСВ з FreeZvit
Як встановити програму FreeZvit
Як оновити програму FreeZvit
Як налаштувати FreeZvit
Як створити звіт з ЄСВ в програмі FreeZvit
Актуальне оновлення FreeZvit

Єдиний податок
Хто може бути платниками єдиного податку першої - третьої груп
Як обрати або перейти на спрощену систему оподаткування
Ставки єдиного податку

ДПС  Захист звітності (АРХІВ)
Скачати ДПС Захист звітності 1.1.0.8
Скачати інструкцію ДПС Захист звітності
Як встановити ДПС Захист звітності
Як налаштувати профіль підприємства
Як встановити сертифікат АЦСК
Як підписати звіт з локального диска
Як укласти договір з Міністерством доходів
Як імпортувати звіт з опз
Як відправити звіт


M.E.DOC
Як відправити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за допомогою "M.E.Doc"

Електроний кабінет платника податків
Все про електроний кабінет платника податків
Інструкція по роботі з ситемою електроний кабінет платника податків

ПЗ «SONATA»
Як встановити ПЗ "СОНАТА"
Як налаштувати ПЗ "СОНАТА"
Імпорт даних в ПЗ "Соната" з інших програм
Додавання або заміна електроних цифрових ключів
Додавання або зміна електронної пошти


ПЗ «Єдине вікно подання електронної звітності»
Скачати інсталяцію ПЗ "Єдине вікно подання електронної звітності"
Оновлення EDZV 1.25.21 від 30.08.2017р.
Про "Єдине вікно подання електронної звітності
Порядок роботи з ПЗ
До уваги страхувальників!

З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).Довідник категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (додаток 1);
Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (додаток 3);

Зміни у формі звіту з ЄСВ

Зміни у формі звіту з ЄСВ (додаток 4), таблиця 1

Шапка звіту зазнала деяких змін. Так, виключено рядок щодо проставлення класу профризику, та всі рядки, які стосувалися заповнення інформації щодо понижуючого коефіцієнта. Це пов’язано із виключенням із Закону про ЄСВ всіх згадок про клас профризику та понижуючий коефіцієнт. Відповідно кількість рядків шапки звіту з ЄСВ зменшено з 21 до 15. Із всіх таблиць звіту з ЄСВ зазнала змін тільки таблиця 1. Відтепер таблиця 1 містить 6 розділів замість 8 (вилучено інформацію щодо утримання ЄСВ).

Розглянемо детальніше. Розділ 1 таблиці 1 не зазнав змін. Розділ 2 виглядає зовсім інакше, ніж у попередній редакції звіту з ЄСВ. Відтепер він містить тільки 5 рядків, замість 5 підрозділів. Це пов’язано з нарахуванням ЄСВ за всіма видами доходів за єдиною ставкою 22%, крім нарахування ЄСВ на оплату праці працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах(ставка ЄСВ — 8,41% або 5,3% або 5,5%). Розділ 3 також зазнав відповідних змін.

Для виправлення помилок, допущених при обчисленні ЄСВ відтепер потрібно заповнювати розділ 4 щодо донарахування та 5 щодо зменшення. При цьому у цих розділах перелічено ставки, як діючі, так й ті, які діяли до 01.01.2016 р

Оскільки помилки з ЄСВ потрібно виправляти незалежно від дати такої помилки. По виправленню помилок щодо ЄСВ не має строку давності.

Розділ 6 — Загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті тепер містить 14 рядків. В цей розділ переноситься інформація щодо поточного нарахування ЄСВ, донарахування та доутримання при виправленні помилок у розрізі всіх діючих та минулих ставок ЄСВ.

Також вже немає додатка 1 до таблиці 1 Звіту з ЄСВ, який заповнювався платниками ЄСВ у раз наявності заборгованості за розрахунками з Пенсійним фондом.

Таблиця 5 зовсім не змінилася, вона заповнюється, як і раніше у випадках змін у трудових відносинах з працівниками та при укладанні або розірванні договорів ЦПХ.

Таблиця 6залишилася також без змін. Але графу 20 щодо утримання ЄСВ слід заповнювати тільки у разі виправлення помилок, які стосуються утриманого ЄСВ за періоди до 01.01.2016 р.

Також приведено у відповідність до нових правил обчислення ЄСВ й інші форми звіту з ЄСВ, зокрема, які подаються фізособами-підприємцями за себе (додаток 5 звіту з ЄСВ).

Коди категорій застрахованих осіб

Зверніть увагу! Ці коди не зазнали змін. Але відтепер код 47 застосовується тільки для відображення середнього заробітку мобілізованих працівників, яким нараховується та виплачується за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб. Також змінився зміст стовпців таблиці кодів щодо нарахування та утримання ЄСВ. Відтепер вони містять інформацію щодо ставок ЄСВ, які застосовувалися до 31.12.2015 р. та з 01.01.2016 р.

Зміни у Порядку

Порядок складання звіту з ЄСВ не змінився. Тільки додано норми щодо подання звіту з ЄСВ у період мобілізації фізособи-підприємця, який є роботодавцем. Так, відповідно до п. 12 розд. ІІ оновленого Порядку №435, звіт з ЄСВ на суми виплат найманим працівникам та іншим особам протягом строку військової служби мобілізованої фізособи-підприємця подається:

  • уповноваженою особою ФО — підприємця у порядку та строки, встановлені Законом про ЄСВ. Нагадаємо, що роботодавці, в у.ч. фізособи-підприємці мають звітувати протягом 20 к.д. після закінчення звітного місяця;
  • у разі відсутності уповноваженої особи — демобілізованою ФО — підприємцем протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених Законом про ЄСВ.

Деяких змін зазнав розділ V оновленого Порядку №435 щодо виправлення помилок у звіті з ЄСВ. Сам порядок виправлення помилок не змінився. Але пунктом 3 цього розділу встановлено правила подання звіту з ЄСВ у разі його неподання за періоди до 01.01.2016 р.

Так, якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого ЄСВ застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов’язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. Ця форма була затверджена попередньою редакцією наказу Мінфіну №435. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період. У п. 3 IV оновленого Порядку №435 виключено норми щодо заповнення граф «Кількість аркушів».

Додаток 1
до Порядку формування та подання
страхувальниками звіту щодо сум
нарахованого єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне
страхування (пункт 1 розділу I)

(Наказ Мінфіну від 14.04.2015 р. №435,
у редакції від 11.04.2016 р. №441)

Чинний з 01.06.2016 р.

Довідник категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

з/п
Код категорії страхувальника
Назва категорії страхувальників
повна назва
1. Юридичні особи — страхувальники
1
111
Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Коротка назва: ЮО на загальних підставах
2
113
Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами,що обрали спрощену систему оподаткування — єдиний податок.

Коротка назва: ЮО на єдиному податку
3
114
Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами,що обрали особливий спосіб оподаткування — фіксований сільськогосподарський податок.

Коротка назва: ЮО на фіксованому сільськогосподарському податку
4
120
Орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок).

Коротка назва: орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи
5
130
Дипломатичні представництва і консульські установи України, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств та організацій (у тому числі міжнародних), утворених відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами.

Коротка назва: дипломатичні представництва України
6
140
Дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), розташовані на території України.

Коротка назва: іноземні дипломатичні представництва
7
150
Підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату (винагороду), грошове забезпечення, допомогу.

Коротка назва: організації — не роботодавці
8
160
Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Коротка назва: Фонд страхування від безробіття
9
180
Районні (міські) управління праці та соціального захисту населення.

Коротка назва: управління праці та соціального захисту населення
2. Фізичні особи — страхувальники
10
211
Фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний внесок від суми доходу, отриманого від цієї діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань).

Коротка назва: ФО — підприємці на загальних підставах
11
211.1
Фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний внесок від суми доходу, отриманого від цієї діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), які беруть участь на добровільних засадах в інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: ФО — підприємці на загальних підставах, які беруть участь на добровільних засадах у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності
12
211.2
Фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний внесок від суми доходу, отриманого від цієї діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), які беруть участь на добровільних засадах в інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: ФО — підприємці на загальних підставах, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві
13
211.3
Фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний внесок від суми доходу, отриманого від цієї діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), які беруть участь на добровільних засадах у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: ФО — підприємці на загальних підставах, які беруть участь на добровільних засадах у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування
14
213
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування — єдиний податок, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань).

Коротка назва: ФО — підприємці на єдиному податку
15
213.1
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування — єдиний податок, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), які беруть участь на добровільних засадах в інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: ФО — підприємці на єдиному податку, які беруть участь на добровільних засадах у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності
16
213.2
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування — єдиний податок, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), які беруть участь на добровільних засадах в інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: ФО — підприємці на єдиному податку, які беруть участь на добровільних засадах у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві
17
213.3
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування — єдиний податок, у тому числі ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), які беруть участь на добровільних засадах у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: ФО — підприємці на єдиному податку, які беруть участь на добровільних засадах у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування
18
221
Фізична особа — член сім'ї фізичної особи — підприємця, який сплачує внески від суми доходу, отриманого в межах такої діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Коротка назва: член сім'ї ФО — підприємця на загальних підставах
19
222
Фізична особа — член сім'ї фізичної особи — підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування.

Коротка назва: член сім'ї ФО — підприємця на ССО
20
223
Фізична особа, яка використовує працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Коротка назва: фізична особа, яка використовує працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту)
21
230
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Коротка назва: особа, яка провадить незалежну професійну діяльність
22
230.1
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності та беруть участь на добровільних засадах в інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та бере участь на добровільних засадах у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності
23
230.2
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності та беруть участь на добровільних засадах в інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасних випадків (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та бере участь на добровільних засадах у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасних випадків
24
230.3
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності та беруть участь на добровільних засадах у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування (За період до 31 грудня 2015 року).

Коротка назва: особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та бере участь на добровільних засадах в усіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування
25
241
Особи, які досягли 16-річного віку, не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Коротка назва: добровільні учасники
26
242
Особи, які на підставі частини третьої статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» здійснюють доплату до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Коротка назва: особа, яка доплачує
27
243
Платники, які відповідно до статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Коротка назва: добровільна сплата єдиного внеску
28
244
Фізичні особи — підприємці, державна реєстрація яких припинена за заявницьким принципом та які перебувають на обліку як платники єдиного внеску.

Коротка назва: ФО, яка отримувала доходи від підприємницької діяльності

На початок.


Додаток 3
до Порядку формування та подання
страхувальниками звіту щодо сум
нарахованого єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне
страхування (пункт 1 розділу I, пункт 13 розділу IV)

(Наказ Мінфіну від 14.04.2015 р. №435,
у редакції від 11.04.2016 р. №441)

Чинний з 01.06.2016 р.


Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства


з/п
Код підстави
Термін дії
НАЗВА
початок
кінець
1
ЗПЗ013А1
05.11.91
  Працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, — за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» і за результатами атестації робочих місць.
2
ЗПЗ013Б1
05.11.91
  Працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, — за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» і за результатами атестації робочих місць.
3
ЗПЗ013В1
05.11.91
  Трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства.
4
ЗПЗ013Г1
05.11.91
  Жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів.
5
ЗПЗ013Д1
05.11.91
  Жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства.
6
ЗПЗ013Е1
05.11.91
  Жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну.
7
ЗПЗ013Є1
05.11.91
  Робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, — за Списком робіт і професій, затвердженим у порядку, що визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
8
ЗПЗ013Ж1
05.11.91
  Жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, незалежно від віку і трудового стажу, при досягненні найменшою дитиною віку 14 років.
9
ЗПЗ013З1
05.11.91
  Водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв.
10
ЗПЗ013І1
05.11.91
  Працівники інших виробництв, професій та посад, дострокові пенсії яким залежно від умов праці встановлені за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та організацій, призначених на оплату праці, які перераховуються до Пенсійного фонду України на виплату пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого законодавством.
11
ЗПЗ014А1
05.11.91
  Працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, — за Списком робіт і професій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 31.03.94 №202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років».
12
ЗПЗ016А1
05.11.91
  Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторного шлюбу) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період військової служби.
13
ЗПЗ017А1
05.11.91
  Жінки, які народили п'ятеро і більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку.
14
ЗПЗ018А1
05.11.91
  Особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), і диспропорційні карлики. Інваліди по зору I групи — сліпі та інваліди з дитинства I групи.
15
ЗПЗ056А2
05.11.91
  При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконав без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.
16
ЗЧК056А1
28.02.91
  Працівникам, безпосередньо зайнятим на ліквідації наслідків аварії і попередженні забруднення навколишнього середовища в 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС, період роботи до 01 січня 1988 року відповідно до Постанови Ради Міністрів Української РСР та Української республіканської Ради професійних Рад від 10 червня 1986 року №207 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС» зараховується у потрійному розмірі до стажу, що дає право на пільгову пенсію за Списком №1, затвердженим Постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких надає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах».
17
ЗЧК056Б1
28.02.91
  Працівникам, зайнятим на експлуатації Чорнобильської АЕС і ліквідації наслідків аварії в зоні відселення, період роботи з 01 січня 1988 року до 01 січня 1991 року відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР від 06 січня 1988 року №12-рс зараховується у полуторному розмірі до трудового стажу і стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за Списком №1, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких надає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах».
18
ЗЧК056В1
28.02.91
  Працівникам, зайнятим на експлуатації Чорнобильської АЕС і ліквідації наслідків аварії в зоні відселення, період роботи з 01 січня 1991 року до 01 січня 1996 року відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР від 28 грудня 1990 року №597-р зараховується у полуторному розмірі до трудового стажу і стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за Списком №1, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких надає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах».
19
ЗЧК056Г1
28.02.91
  Працівникам, які постійно виконують роботи з експлуатації Чорнобильської АЕС і в зоні відчуження, період роботи з 01 січня 1996 року до 01 січня 2000 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 року №250 «Про компенсації та пільги особам, які працюють на Чорнобильській АЕС і у зоні відчуження» зараховується у полуторному розмірі до загального трудового стажу та стажу, що дає право на пільгову пенсію за Списком №1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».
20
ЗЧК056Д1
28.02.91
  Працівникам, які постійно виконують роботи або службові обов'язки в зоні відчуження, період роботи (служби) з 01 липня 1998 року до 01 січня 2000 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 червня 1998 року №982 «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного відселення» зараховується до трудового стажу, до вислуги років у полуторному розмірі (у тому числі за Списком №1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»).
21
ЗЧК056Д1
28.02.91
  Працівникам, які постійно виконують роботи або службові обов'язки в зоні відчуження, період роботи (служби) з 01 січня 2000 року до 01 січня 2003 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2000 року №223 «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного відселення» зараховується до трудового стажу, до вислуги років у полуторному розмірі (у тому числі за Списком №1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»).
22
ЗЧК056Д1
28.02.91
  Працівникам, які постійно виконують роботи або службові обов'язки в зоні відчуження, період роботи (служби) з 01 січня 2003 року до 01 січня 2006 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №137 «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення» зараховується до трудового стажу, до вислуги років у полуторному розмірі (у тому числі за Списком №1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»).
23
ЗЧК056Д1
28.02.91
  Працівникам, які постійно виконують роботи або службові обов'язки у зоні відчуження, період роботи (служби) з 01 січня 2006 року до 01 січня 2009 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року №571 «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження» зараховується до трудового стажу, до вислуги років у полуторному розмірі (у тому числі за Списком №1, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»).
24
ТУР001А1
15.01.93
  Громадяни сторін, що домовляються, які пропрацювали не менше 15 календарних років у районах Крайньої Півночі, незалежно від місця їх постійного проживання на території обох держав.
25
ЗВП021А1
16.12.93
  Особи передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають необхідний загальний трудовий стаж, у тому числі на пільгових умовах.
26
ЗЗН026Г1
01.03.91
  Працівники, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням установ, організацій, у зв'язку зі скороченням чисельності або штату працівників, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, за півтора року до встановленого законодавством строку осіб передпенсійного віку, які мають встановлений законодавством про пенсійне забезпечення необхідний загальний трудовий стаж (у тому числі на пільгових умовах).
27
ЗДС037А1
16.12.93
  Державні службовці.
28
ЗСЕ018А1
25.02.94
  Працівники державних спеціалізованих установ, судових експертиз і відомчих експертних служб (поширюються особливості матеріального і соціально-побутового обслуговування, передбачені Законом України «Про державну службу»), які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку в період роботи на державній службі.
29
ЗСС043Г1
15.12.92
  Судді, які вийшли у відставку, при досягненні встановленого законодавством України пенсійного віку.
30
ЗСД032О1
17.11.92
  Народні депутати України.
31
ЗВМ008В1
25.06.92
  Державні інспектори ветеринарної медицини.
32
ЗЗЖ016Б1
23.09.97
  Журналісти державного або комунального засобу масової інформації.
33
ППД001А2
22.05.98
  Помічник-консультант народного депутата України, який зараховується до штату Секретаріату Верховної Ради України або виконавчого органу місцевого самоврядування.
34
ЗПЗ014А2
05.11.91
  Працівники провідних професій: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, які безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників — за Списком робіт і професій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 31.03.94 №202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років».
35
ЗПЗ014А3
05.11.91
  Працівники провідних професій: сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, які безпосередньо зайняті повний робочий день у металургії, — за Списком робіт і професій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 31.03.94 №202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років».
36
ЗПЗ016А2
05.11.91
  Батьки і дружини (якщо вони не взяли повторного шлюбу) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку.
37
ЗПЗ014А4
05.11.91
  Інженерно-технічні працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах, — за Списком робіт і професій, затверджуваним постановою Кабінету Міністрів від 31.03.94 №202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років» за наявності стажу на підземних роботах.
38
ТУР001А2
15.01.93
  Громадяни сторін, що домовляються, які пропрацювали не менше 20 календарних років у місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їх постійного проживання на території обох держав.
39
ЗЧК056Д2
28.02.91
23.04.2002
Працівники, які постійно виконують роботи або службові обов'язки за межами зони відчуження, у порядку, встановленому законодавством України.
40
ЗЗЖ016В1
23.09.97
  У разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов'язків у місцях надзвичайних подій, на журналіста або прирівняного до нього працівника поширюється дія статті 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Вони мають право на пенсію: чоловіки — після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, жінки — після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років.
41
ЗНТ024А1
13.12.91
  Науковий (науково-педагогічний) працівник.
42
ЗПЗ054А1
05.11.91
  Працівники льотного складу при вислузі років на цих посадах згідно з порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.92 №418 «Про затвердження нормативних актів з питань призначення пенсій за вислугу років працівникам авіації і льотно-випробного складу».
43
ЗПЗ054В1
05.11.91
  Інженерно-технічний склад — за Переліком посад і робіт, що затверджується в порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.92 №418 «Про затвердження нормативних актів з питань призначення пенсій за вислугу років працівникам авіації і льотно-випробного складу».
44
ЗПЗ054Г1
05.11.91
  Бортпровідники.
45
ЗПЗ055А1
05.11.91
  Робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, — за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
46
ЗПЗ055Б1
05.11.91
  Працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, безпосередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах.
47
ЗПЗ055В1
05.11.91
  Робітники, майстри (у тому числі старші майстри), безпосередньо зайняті на лісозаготівлях і лісосплаві, включаючи зайнятих на обслуговуванні механізмів і обладнання, — за списком професій, посад і виробництв, що затверджується у порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
48
ЗПЗ055Г1
05.11.91
  Механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах.
49
ЗПЗ055Д1
05.11.91
  Плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості (крім суден портових, що постійно працюють на акваторії порту, службово-допоміжних, роз'їзних, приміського і внутрішньоміського сполучення).
50
ЗПЗ055Е1
05.11.91
  Працівники освіти за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 №909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».
51
ЗПЗ055Є1
05.11.91
  Спортсмени — заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу — члени збірних команд.
52
ЗПЗ055Ж1
05.11.91
  Артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності не менше 20 років — за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
53
ЗПП050Б1
26.11.93
12.07.2001
Працівники, які не мають вислуги років, за наявності необхідного стажу роботи на посадах прокурорів та слідчих прокуратури, передбачених Законом України «Про прокуратуру».
54
КМУ154А1
12.12.91
  Службовим особам митних органів України, які мають персональні звання.
55
ЗПЗ054А2
05.11.91
  Працівники льотно-випробного складу при вислузі років на цих посадах згідно з порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.92 №418 «Про затвердження нормативних актів з питань призначення пенсій за вислугу років працівникам авіації і льотно-випробного складу».
56
ЗПЗ054А3
05.11.91
  Працівники льотного і льотно-випробного складу, звільнені від льотної роботи за станом здоров'я (через хворобу).
57
ЗПЗ054Б1
05.11.91
  Працівники, які здійснюють управління повітряним рухом, звільнені від робіт з безпосереднього управління польотами за станом здоров'я.
58
ЗПЗ054Б2
05.11.91
  Працівники, які здійснюють управління повітряним рухом і мають посвідчення диспетчера.
59
ЗПЗ055А2
05.11.91
  Водії вантажних автомобілів, безпосередньо зайняті в технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар'єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи.
60
ЗПЗ055Д2
05.11.91
  Працівники окремих видів суден, професій і посад плавскладу суден морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості — за Списком, що затверджується в порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
61
ЗПЗ055Е2
05.11.91
  Працівники охорони здоров'я за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 №909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».
62
ЗПЗ055Е3
05.11.91
  Працівники соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, що затверджується в порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 №909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».
63
ЗПЗ055Ж2
05.11.91
  Артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності не менше 25 років — за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
64
ЗПЗ055Ж3
05.11.91
  Артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності не менше 30 років — за Переліком, що затверджується в порядку, який визначається постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».
65
ЗПП050Б2
26.11.93
12.07.2001
До стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується: прокурорським працівникам — час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 Закону України «Про прокуратуру», у тому числі у військовій прокуратурі, слідча робота в органах прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України; робота суддею; частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
66
ЗПП050А1
26.11.93
12.07.2001
Слідчі працівники незалежно від віку з вислугою не менше 20 років роботи в органах прокуратури, у тому числі військової прокуратури, на посадах слідчого, начальника або заступника начальника слідчого підрозділу (відділу, частини), що безпосередньо займаються провадженням попереднього слідства; робота на зазначених посадах в органах внутрішніх справ і Служби безпеки України з безпосереднього провадження попереднього слідства; частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
67
ЗПЗ056А3
05.11.91
  Період одержання допомоги по безробіттю.
68
ЗПЗ056В1
05.11.91
  Військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки та органах внутрішніх справ незалежно від місця проходження служби.
69
ЗПЗ056Д1
05.11.91
  Навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
70
ЗПЗ056Е1
05.11.91
  Тимчасова непрацездатність, що почалась у період роботи.
71
ЗПЗ056Є1
05.11.91
  Час догляду за інвалідом I групи.
72
ЗПЗ056Ж1
05.11.91
  Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.
73
ЗПЗ056З1
05.11.91
  Період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їхнього працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років.
74
ЗПЗ058А1
05.11.91
  Час тримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та заслання, а також перебування на примусовому лікуванні громадянам, необґрунтовано притягнутим до кримінальної відповідальності, репресованим і згодом реабілітованим, зараховується до стажу роботи в потрійному розмірі.
75
ЗПЗ059А1
05.11.91
  Робота, незалежно від віку, у тому числі як вільнонайманого складу у військових частинах, і служба, крім військової служби, передбаченої статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у роки Великої Вітчизняної війни зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.
76
ЗПЗ060А1
05.11.91
  Робота в лепрозорних і протичумних закладах, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях лікувальних закладів зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.
77
ЗПЗ061А1
05.11.91
  Робота на водному транспорті протягом повного навігаційного періоду зараховується за рік роботи. Робота протягом повного сезону на підприємствах і в організаціях сезонних галузей промисловості незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств і організацій — за Списком, що затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.92 №583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення» зараховується до стажу роботи за рік роботи. Інші сезонні роботи зараховуються до стажу роботи за їх фактичною тривалістю.
78
ЗПЗ063А1
05.11.91
  Іноземним громадянам, а також їхнім сім'ям у тих випадках, коли для призначення пенсії потрібний певний стаж роботи, пенсії призначаються за умови, що половина необхідного стажу роботи припадає на роботу в Україні, якщо договорами (угодами) не передбачено інше.
79
ЗПЗ057А1
05.11.91
  Військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугу років військовослужбовців.
80
ЗПЗ056Д2
05.11.91
23.04.2002
Час навчання в юридичному вищому навчальному закладі.
81
ЗПЗ056Д3
05.11.91
  Час навчання у вищих навчальних закладах авіації, якщо цьому передувала робота на льотних посадах.
82
ЗПЗ056Д4
05.11.91
  Час навчання робітників підземних професій, зазначених у статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
83
ЗПЗ056Є2
05.11.91
  Час догляду за дитиною-інвалідом віком до 16 років.
84
ЗПЗ056Є3
05.11.91
  Час догляду за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.
85
ЗПЗ059А2
05.11.91
  Служба у складі діючої армії в період ведення бойових дій зараховується до стажу роботи в потрійному розмірі.
86
ЗПЗ059А3
05.11.91
  Робота в період ведення бойових дій зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.
87
ЗПЗ056Ж2
05.11.91
  Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною 6-річного віку за висновком медичного закладу (підстава зарахування трудового стажу наведена в цьому Додатку за рекомендацією Міністерства праці та соціальної політики України на основі частини другої статті 181 КзпП України)
88
ЗПЗ059А4
05.11.91
  Час перебування у фашистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового утримання в період війни осіб, у тому числі дітей, насильно вивезених з тимчасово окупованої території в період Великої Вітчизняної війни, зараховується у потрійному розмірі.
89
ЗПЗ059Б1
05.11.91
  Робота в місті Ленінграді в період його блокади в роки Великої Вітчизняної війни з 08 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року зараховується до стажу роботи в потрійному розмірі
90
ЗПЗ059Б2
05.11.91
  Час проживання в місті Ленінграді в період його блокади в роки Великої Вітчизняної війни з 08 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі
91
ЗСД032Л1
17.11.92
  Перерва в роботі дружини (чоловіка) народного депутата України, звільненої (звільненого) у зв'язку з переїздом депутата для виконання депутатських повноважень у Верховній Раді України або її органах на постійній основі, у разі непрацевлаштування її (його) за місцем проживання чоловіка (дружини) зараховується до загального і безперервного стажу роботи (служби). На вказаний період за дружиною (чоловіком) депутата зберігається місце роботи (служби), стаж роботи (служби) за спеціальністю, стаж роботи (служби), що дає право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати, процентних надбавок і одержання виплат за вислугу років (за стаж роботи за спеціальністю на цьому підприємстві), на виплату винагороди за результатами роботи підприємств, установ і організацій за рік, а також стаж роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, якщо ця особа на момент переїзду займала посаду, працювала за професією, що передбачає такі пільги
92
ЗПЗ100Б1
05.11.91
  Особам, які не мають повного стажу роботи з особливо шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше чинним законодавством.
93
ЗПЗ100Б2
05.11.91
  Особам, які не мають повного стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше чинним законодавством.
94
ЗПЗ100А1
05.11.91
  Особам, які працювали до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» на роботах із особливо шкідливими і важкими умовами праці, передбаченими раніше чинним законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: особам, які мають на день введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше чинним законодавством.
95
ЗПЗ100А2
05.11.91
  Особам, які працювали до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, передбаченим раніше чинним законодавством пенсії за віком призначаються на таких умовах: особам, які мають на день введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше чинним законодавством.
96
ПСД003А1
03.05.94
  Період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом.
97
ПСД003Б1
03.05.94
  Час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років.
98
ПСД003Б2
03.05.94
  У виняткових випадках, якщо за медичними показниками дитині потрібний домашній догляд, — період додаткової відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною віку шести років.
99
ПСД003В1
03.05.94
  Час підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо до направлення на підвищення кваліфікації працівник працював у державному органі.
100
ПСД003Г1
03.05.94
  Час військової служби у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях.
101
ЗЧК030М1
28.02.91
  Зарахування до стажу роботи одному з батьків часу догляду за потерпілою дитиною до досягнення нею віку 12 років.
102
ЗПВ026А2
15.11.96
02.11.2000
У порядку, визначеному колективним договором, власник або уповноважений ним орган у разі простою підприємства з не залежних від працівників причин може надавати відпустку без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням
103
ЗПП501А1
12.07.2001
  Прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку
104
ЗПП501Г1
12.07.2001
  Працівникам, які не мають 20 років вислуги, якщо стаж служби в органах прокуратури становить не менше 10 років, — після досягнення чоловіками 55 років при загальному стажі роботи 25 років і більше, а жінками — 50 років при загальному стажі роботи 20 років і більше
105
КЗП084В1
18.09.98
  У порядку, визначеному колективним договором, власник або уповноважений ним орган у разі простою підприємства, установи, організації з не залежних від працівників причин може надавати відпустку без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням. До загального стажу роботи враховується весь період перебування у таких відпустках. До стажу роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, зараховується лише місячний термін цієї відпустки в календарному році
106
ЗСД034В4
22.03.2001
  Помічник-консультант народного депутата України, який зараховується до штату Секретаріату Верховної Ради України або виконавчого органу місцевого самоврядування, — на умовах, передбачених статтею 37 Закону України «Про державну службу»
107
ЗМС021І1
07.06.2001
  Посадові особи місцевого самоврядування, які досягли встановленого цим Законом граничного терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування, віку та за наявності страхового стажу для чоловіків — не менше 35 років, для жінок — не менше 30 років, у тому числі стажу служби в органах місцевого самоврядування чи державної служби — не менше 10 років
108
ЗМС021К1
07.06.2001
  Посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, за наявності страхового стажу для чоловіків — не менше 35 років, для жінок — не менше 30 років, призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії
109
ЗШП001А1
02.09.2008
  Працівники, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівники шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівники державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості — за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» і за результатами атестації робочих місць.

На початок.

26.05.2016

Яндекс.Метрика